Origami tähendab tõlkes jaapani keelest (折り紙) - kokkuvolditud paber. „Ori“ – voltima, „kami“ – paber. Seega on origami iidne paberist kujukeste voltimise kunst. Vaatamata sellele, et paber ise leiutati Hiinas, tulid just jaapanlased mõttele voltida sellest imeilusaid kujukesi. Paljud põlvkonnad Jaapanis andsid oma panuse selle kunstiliigi arendamiseks, edastades oskust voltida lamedast paberilehest imelisi kujukesi. Kõige kuulsam origami maailmas on „Kurg“ (jaapani k. Orizuru  折 鹤 (või curu)). Vana jaapani legend jutustab, et kui voltida paberist 1000 kurge, täitub Su soov.
Origami kasulikkusest lapse arengus.
  • Arendab kunstiannet. Eriti kujude iseseisva väljamõtlemise etapis. Aga lapsed valivad veel erinevat värvi pabereid, kaunistavad kujusid jne.
  • Arendab peenmotoorikat, millel on suur positiivne mõju kõne arengule.
  • Arendab ruumilist mõtlemist. Oo, küll oleks hea, kui koolis viidaks läbi  üks origamikursus enne geomeetria juurde asumist. Aga kuna see nii pole, ei jää muud üle, kui pakkuda seda iseseisvalt oma lastele.
  • Aitab tähelepanu koondada. Proovige voltida üks origamikujuke, mis koosneb kümnest detailist... Kui palju on vaja kannatlikkust ja tähelepanu tegevuse juures!
  • Sisustab aega, pealegi kasulikult.
  • Annab oskuse töötada järjepidevalt, järgida juhiseid.
  • Pakub esteetilist naudingut, eriti kui tulemus ületab ootused.
  • Parandab aju poolkerade töö kvaliteeti.
  • Psühholoogid toovad ära veel sellise kasuteguri nagu ärevuse maandamine ja rahustav toime.
Origami põhimõte.

Klassikaline origami volditakse kokku ruudukujulisest paberist ilma liimi ja käärideta. Ühe kujukese jaoks võib kasutada üht või mitut paberilehte. Origami üheks populaarseks variandiks on moodulorigami, kus terve kuju pannakse kokku paljudest ühesugustest osadest (moodulitest). Iga moodul volditakse klassikalise origami reeglite järgi ühest paberilehest ning seejärel ühendatakse moodulid üksteise sisse asetamisega. Mooduleid on kerge skeemi järgi kokku panna. Seda suudab isegi väike laps.
Professionaalid voldivad ka märjast paberist Akira Yoshizawa tehnika järgi.
Origamis kasutatakse tavalist paberit, aga sobib ka värviline paber, isegi fooliumpaber – erinevatest materjalidest tehtud tööd näevad välja erinevalt. Praegu on paberite valik väga lai – ühelt poolt erinevate värvidega kaunistatud paberist kuni tekstuurse, mustrilise, läbipaistva jne. paberini.
Läbipaistev paber sobib peenemate tööde jaoks. Kui Teid huvitab, näiteks, kuidas näeb välja kure origami seestpoolt, siis sobib selleks just läbipaistev paber. See paber on libe ja selleks, et voldid välja tuleksid, peab veidi pusima. Läbipaistev paber sobib ideaalselt mosaiikimiseks (tesselatsiooniks). Võib kokku panna lihtsamaid lilli – läbipaistvus lisab tööle loomulikkust.
Vikerkaarevärviline paber on kirev ja kaunistab sellisena ka tööd. Sobib origami tavapäraste tööde jaoks.

Nuputaja pakub erinevaid pabereid:

002846 Ümmargune paber voltimiseks Ø 8 см
002021 Ümmargune paber voltimiseks Ø 12 см
002291 Ümmargune paber voltimiseks Ø 15 см
003304 Paber voltimiseks 12 х 12 см
002847 Paber voltimiseks 15 х 15 см
002845 Origami paber 10 х 10 см
002807 Origami paber 13 х 13 см
002935 Origami paber 19 х 19 см
002001 Immutatud paber paadikeste jaoks
002292 Immutatud paber laternate jaoks 30 х 30 см
002808 Läbipaistev paber voltimiseks 15 х 15 см
002809 Vikerkaarevärviline kriitpaber 15 х 15 см
003626 Tekstuurpaber 14 х 14 см
003897 Mustriga paber voltimiseks 15 х 15 см