4-5-aastased lapsed on väga liikuvad, armastavad joosta, mängida aktiivseid mänge. Lastele tekitavad palju rõõmu ootamatud, ebatavalised liikumised, erinevad spordivahendid. Vaatamata sellele ei ole antud vanusegrupi lastel piisavalt tasakaalu hoidmise ja liikumiskoordinatsiooni kogemust. Seepärast on soovitav kasutada mängides erinevaid vahendeid, mis arendavad liigutuste koordinatsiooni. Siin on mõned vahendid – mänguasjad, mis ei jäta kedagi ükskõikseks. Kvaliteetse kummi värvid, vormid, meeldiv ja mittekahjulik puudutus aitavad täiustada  ja mitmekesistada füüsilist tegevust.

Hobu „Bonito“

See armas hobu on mõeldud hüppamiseks ja erinevate võimlemisharjutuste sooritamiseks. Imeline, et neid lapsele kasulikke füüsilisi harjutusi võib teha mängeldes. Spetsiaalselt koostatud järjestikulised harjutused arendavad laste koordinatsiooni, tugevdavad lihaseid ja mõjuvad soodsalt selgroo õigele arengule. Mängides hobu „Bonitoga“, õpivad lapsed paremini tundma oma keha, füüsilisi võimeid, nende piire, täiustavad oma suhtlemisoskust. Harjutuste kestus ei ole piiratud. Lapsed võivad tegeleda nii kaua, kui neil on huvitav ja lõbus.

Tasakaalukoonus

Suurepärane spordi- ja taastusravivahend. Ei võta palju ruumi. Eesmärk: selleks, et kiikuda, peab laps õppima üle kandma oma keha raskuskeset. Võivad kiikuda ka 2 väikest last. Koonuse äär on tehtud selliselt, et lapsed ei vigastaks oma sõrmi. Täiskasvanute järelvalve all on lõbus koonust kasutada vees.

Kaheksanurkne iste

Väike, ümarate vormidega iste (läbimõõt umbes 32 cm, kaal 2 kg). Laps võib sellel omapärasel originaalsel toolil lihtsalt istuda. Huvitavam on aga kasutada seda mängudeks ja harjutusteks. Liigutused ei ole ühekülgsed ega igavad, aga tulemus on mitmetahuline – lapsel areneb hästi koordinatsioon, tasakaal, lihased ja õige istumisasend.

Hüppepall

Hüppamine on meie rüblikute mängude lahutamatu osa. Hüpata trepilt, toolilt, taburetilt, voodil – see on tavaline asi. Aga hüpata hüppepalliga ka tasasel pinnal ja mitte kaotada seejuures tasakaalu, polegi nii kerge ülesanne. Hoida tasakaalu, hüpata, teha jõuharjutusi, koordinatsiooni arendamise harjutusi, ühitada teiste vahenditega – tegevust jätkub pikaks ajaks. Laps, kes on omandanud hüppetehnika, leiab kahtlemata, mida välja pakkuda oma sõpradele, suudab korraldada võistlusi või lihtsalt mõnusalt aega veeta.

Tasakaalumüts

Müts koosneb viiest osast, mis asetsevad teineteise peal. Vahend on mõeldud tasakaalu arendamiseks ja kehahoiaku parandamiseks. Sobib nii individuaalseteks harjutusteks kui ka teatevõistlusteks. Tänu voolujoonelistele ja ümaratele vormidele sobib hästi väikestele lastele. Osad ei purune ja ega kriimusta pindu.

Tasakaalukettad „ Kivid jões“

Erivärvilised „Kivid jões“ imiteerivad kive, mis omandavad voolavas jões iseloomuliku kuju. See vahend on mõeldud tasakaalu ja koordinatsiooni arendamise harjutusteks. Iga kivikese põhjas on kummistabilisaator, tänu millele võivad lapsed julgelt hüpata kivilt kivile, püüdes mitte puudutada maad. Harjutuste efektiivsuse tagamiseks ja jämemotoorika arendamiseks on kividel 3 erinevat kaldenurka. Vaheldumisi kivilt kivile hüpates ja neil rahulikult seistes areneb oskus reguleerida staatilist ja dünaamilist tasakaalu. Need harjutused soodustavad liikumise üle saavutatava kontrolli tekkimise tunnet.

Faktuurkettad

Erivärvilised faktuurkettad on välja mõeldud laste uudishimu äratamiseks. Tegevused ketastega stimuleerivad lapse kompimistundlikkust. Puudutades erineva faktuuriga pindu, õpib laps tunnetama, eristama, ära tundma. Suurte ja väikeste ketaste kombinatsioon aitab stimuleerida käte ja jalgade tundlikkust. Lapsed õpivad ära tundma värve ja pinna iseärasusi. Arenevad keele- ja kompimisoskused: üks laps kirjeldab väikest ketast, mis on kotis, teised lapsed peavad kirjeldatud, kuid suure ketta üles leidma. Võib korraldada võistluse, mille võidab laps, kes on kõige rohkem kettaid ära arvanud. Faktuurkettad on abiks tasakaalu arendamisel. Aktiivseid mänge korraldades võib kettaid kasutada mittelibisevate saarekestena. Kettad sobivad mänguks „Jalad maast lahti“.